Stomatologia Medycyna Estetyczna

i Laseroterapia

+ 48 516-861-001

rejestracja tel.:

pon-pt.:  9:00-20:00

sobota:  9:00-16:00

      Endodoncja, czyli leczenie kanałowe, jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin stomatologii. Zajmuje się leczeniem chorób miazgi zębów oraz powikłań z nimi związanych. Leczenie endodontyczne rozpoczęte w odpowiednim momencie pozwala uratować ząb i stwarza możliwości racjonalnej odbudowy.

 

     Leczenie kanałowe (endodontyczne) polega na mechanicznym oczyszczeniu kanałów korzeniowych z bakterii, które zakaziły miazgę zęba. Najczęstszą drogą zakażenia są nieleczone ubytki próchicowe, które dosiegając do miazgi zęba powodują stan zapalny. Dzięki precyzyjnym narzędziom endodontycznym i diagnostycznym jesteśmy w stanie dokładnie oczyszcić kanały korzeniowe, a następnie wypełnić i odbudować ząb przy użyciu materiałów kompozytowych bądź protetycznie.

      W Naszej Klinice leczenie endodontyczne odbywa się przy użyciu najnowszego mikroskopu Zeiss Extaro, który jest światowym liderem optyki. Dzięki tak dużemu i dokładnemu powiększeniu jesteśmy      w stanie "zajrzeć do wnętrza kanałów", ocenić ich długość i kształt, a także ocenić stopień oczyszczenia.

 

Aby coś leczyć trzeba to dobrze widzieć.

Telefon kontaktowy:

+48 516-861-001

ul. Myśliborska 30A

66-400 Gorzów Wielkopolski

Godziny otwarcia:

pon.-pt.: 9:00-20:00

sobota:  9:00-16:00

-> Wróć

ENDODONCJA