07 października 2023

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza zajmuje się profilaktyką choroby próchnicowej oraz leczeniem ubytków twardych tkanek zębów poprzez odtwarzanie ich anatomicznych struktur oraz fizjologicznej funkcji.
W naszej Klinice oferujemy skrupulatną diagnostykę niezbędną do zaplanowania leczenia. Stosujemy różne metody leczenia w zależności od stopnia zaawansowania rozpoznanych zmian próchnicowych. Używamy najnowszych sposobów leczenia posługując się najnowocześniejszymi urządzeniami diagnostycznymi dostępnymi obecnie na rynku.W PaterMed stosujemy tylko najlepsze materiały, co gwarantuje trwałość i wysoką jakość oferowanych przez nas usług.

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe, jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin stomatologii. Zajmuje się leczeniem chorób miazgi zębów oraz powikłań z nimi związanych. Leczenie endodontyczne rozpoczęte w odpowiednim momencie pozwala uratować ząb i stwarza możliwości racjonalnej odbudowy.

Leczenie kanałowe (endodontyczne) polega na mechanicznym oczyszczeniu kanałów korzeniowych z bakterii, które zakaziły miazgę zęba. Najczęstszą drogą zakażenia są nieleczone ubytki próchnicowe, które dosięgając do miazgi zęba powodują stan zapalny. Dzięki precyzyjnym narzędziom endodontycznym i diagnostycznym jesteśmy w stanie dokładnie oczyścić kanały korzeniowe, a następnie wypełnić i odbudować ząb przy użyciu materiałów kompozytowych bądź protetycznie.

W Naszej Klinice leczenie endodontyczne odbywa się przy użyciu najnowszego mikroskopu Zeiss Extaro, który jest światowym liderem optyki. Dzięki tak dużemu i dokładnemu powiększeniu jesteśmy w stanie "zajrzeć do wnętrza kanałów", ocenić ich długość i kształt, a także ocenić stopień oczyszczenia.

Godziny otwarcia:

pon.-pt.: 9:00-20:00

sobota:  9:00-16:00

Telefon kontaktowy:

+48 516-861-001

Adres e-mail:
Usługa
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

City, Road 12

email@gmail.com

123 123 123

Lorem